Harcerze też śpiewali [FILM]

Dodany: Listopad 15th, 2014 Przez: majo
<?php the_title(); ?>

Blisko 100 uczestników, ponad 40 zespołów i solistów wzięło udział w XVII Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Kuźnicy Czarnkowskiej.

Wśród uczestników nie zabrakło harcerek i harcerzy z Hufca Trzcianka.

Organizatorami festiwalu są nauczyciele z Zespołu Szkół w Kuźnicy Czarnkowskiej. Z roku na rok uczestników przybywa, a poziom rośnie.

Jak co roku hm. Hanna Sotek, Komendantka Hufca Związku Harcerstwa Polskiego przyznała wyróżnienia za propagowanie piosenki harcerskiej. W tym roku uhonorowała: Katarzynę Bogdan ze Szkoły Podstawowej w Ujściu za piosenkę „Stokrotka”, Barbarę Loba i Dominikę Cierpicką ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Czarnkowskiej za piosenkę „Las i harcerz”, Amelię Sagan, Kornelię Sagan i Łucję Siekańską ze Szkoły Podstawowej w Ujściu za piosenkę „Pieśń pożegnalna”, Julię Kołodziejczak z 1DH „Puszcza” z Czarnkowa za piosenkę „Gdzie jesteś Rudy, Alku, Zośko”, Angelikę Berlik, Kingę Cichowicz, Dominikę Chodzyńska z 1 DH „Puszcza” z Czarnkowa za piosenkę „Dym jałowca” oraz Joannę Chwalisz z drużyny harcerskiej z Łomnicy za piosenkę „Ramię pręż”.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy, a poniżej fragmenty filmowe z festiwalu.

Foto:
Galeria

Autor: pwd. Marek Joachimiak

Tags: , ,
Posted on:

Przekaż nam swój 1%


© ZHP Trzcianka, 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone