Między Drawą a Notecią

Dodany: Listopad 26th, 2014 Przez: majo
<?php the_title(); ?>

V Konkurs Fotograficzny im. hm Mariana Bakinowskiego pod hasłem „Między Drawą a Notecią”.

Konkurs organizowany jest przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim.

– Jest on nam bardzo bliski ponieważ druh harcmistrz Marian Bakinowski był człowiekiem zacnym i nietuzinkowym. Zawsze swoją postawą i pracą instruktorską był wzorem godnym szacunku i naśladowania. Pracowity, mądry i życzliwy. Zawsze i wszędzie – podsumowuje hm. Edward Joachimiak, zastępca Komendantki Hufca ZHP Trzcianka.

Druh Marian Bakinowski Odszedł na wieczną wartę 27 lutego 2007 roku. Jego grób znajduje się na cmentarzu komunalnym w Wieleniu. Pamiętamy o Nim.

Podsumowanie konkursu, które odbyło się 21 listopada 2014 roku to również okazja, aby naszym młodszym podopiecznym przypominać osobę druha Mariana, to okazja do spotkania z harcmistrz Ewą Bakinowską, żoną i całą przesympatyczną Rodziną.

Podobnie jak w latach ubiegłych dh hm. Hanna Sotek, Komendantka Hufca ZHP Trzcianka ufundowała jedną z nagród dla laureatów konkursu a delegacja hufca uczestniczyła w uroczystości podsumowania konkursu.

Dziękujemy Pani Katarzynie Waśko – dyrektorce krzyskiej placówki kultury za kultywowanie pamięci o druhu Marianie.

GALERIA FOTO

Autor: pwd. Marek Joachimiak
Foto: pwd. Krzysztof Grela

Tags: , ,
Posted on:

Przekaż nam swój 1%


© ZHP Trzcianka, 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone