6 DH „Żbiki” ma już 25 lat

Dodany: Grudzień 12th, 2014 Przez: majo
<?php the_title(); ?>

6 Drużyna Harcerska „Żbiki” z Trzcianki 5 grudnia 2014 obchodziła roku swoje 25 urodziny.

Uczestniczyli w nich zaproszeni goście z innych drużyn a także Komendantka Hufca hm. Hanna Sotek i pwd. Krzysztof Grela – członek Komendy Hufca.

Drużyna powstała 23 listopada 1989 roku. Pierwszą drużynową była dh Barbara Folwarczna, następnie Anna Fijak i Hanna Sotek a obecnie funkcję tę pełni dh pwd. Magdalena Roman.

Obchody tej rocznicy miały charakter refleksyjny ale przede wszystkim były okazją do spotkania, szczerej rozmowy przyjaciół i wspólnej zabawy. Obok zastępu, drużyna jest podstawową jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Polskiego. Tam odbywają się podstawowe zajęcia programowe, tam spotykają się przyjaciele, tam nawiązują się przyjaźnie, które trwają do końca życia.

Przy świecowisku bardzo długo trwała rozmowa o wartościach harcerskich, o ludziach, o tym co było i o tym co będzie. Piosenka harcerska towarzyszyła temu spotkaniu do rana. Całość uroczystości zakończyła się poranną grą miejską i apelem. Nikt nie czuł zmęczenia czy znużenia a uczestnicy bardzo niechętnie rozeszli się do swoich domów.

FOTO GALERIA

hm. Edward Joachimiak

Tags: , , ,
Posted on:

Przekaż nam swój 1%


© ZHP Trzcianka, 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone