Nasza Komendantka też tam była !

Dodany: Grudzień 16th, 2014 Przez: majo
<?php the_title(); ?>

W kościele pw. św. Józefa Robotnika w Svicie na Słowacji harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju.

Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka, która potrwa do 24 grudnia.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światła Pokoju na ołtarz sviteckiego kościoła. Ogień niesiony rękoma słowackich skautów, dotarł do Svity z Wiednia. Na Słowację przybyły reprezentacje harcerskie z całej Polski. Dzięki ich obecności cały kościół wypełniła atmosfera radosnego oczekiwania i skautowego braterstwa.

Płonący przy ołtarzu płomień rozgrzewał serca wszystkich wokół i sprawiał, że idea mu towarzysząca stała się bliska i obecna jak nigdy dotąd.

Po zakończonej liturgii nastąpiła najważniejsza część nabożeństwa – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Do Polski trafiło ono przez ręce dh Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy, która przekazała je delegacjom wszystkich, 17 chorągwi, by te niezwłocznie przekazały je dalej. Od tej chwili, w myśl tegorocznego motta Światła…

POKÓJ NAPRAWDĘ JEST W NAS

Na podstawie: www.swiatlo.zhp.pl
pwd. Krzysztof Grela

GALERIA FOTO

Foto – hm. Lidia Drzewiecka

Tags: , , ,
Posted on:

Przekaż nam swój 1%


© ZHP Trzcianka, 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone