Wigilia drużyn wieleńskich

Dodany: Grudzień 26th, 2014 Przez: majo
<?php the_title(); ?>

W sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Wieleniu spotkało się blisko 50 zuchów, harcerzy i instruktorów drużyn z Wielenia aby wspólnie przeżyć czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

1 Wieleńska Drużyna Harcerska z drużynową Moniką Piątek, 1 Wieleńska Drużyna Starszoharcerska, z drużynowym Andrzejem Baranowiczem oraz 1 Wieleńska Gromada Zuchowa „Rude lisy” z drużynową Anną Wizą zorganizowały uroczyste „świecowisko”.

Każdy z uczestników odpalił świeczkę umieszczoną na środku kręgu – każdy w ten sposób miał swój udział w przeżywaniu tego magicznego czasu. Zuchy i harcerze śpiewali nie tylko piosenki harcerskie ale również kolędy.

Nie zabrakło niespodzianek – dh Przemysław Tyczyno w nieoczekiwany sposób przeobraził się w Gwiazdora, który przekazywał upominki. Miały być one wykonane własnoręcznie przez uczestników spotkania i tak też się stało.

Część oficjalną zakończył krąg przyjaźni oraz wspólne łamanie opłatkiem składanie życzeń.

Jedną z atrakcji był pokaz „magii” przygotowany przez starszych harcerzy.

FOTO GALERIA Z WIGILII

Autor: pwd. Marek Joachimiak
Zdjęcia: Anna Wiza

Tags: , , ,
Posted on:

Przekaż nam swój 1%


© ZHP Trzcianka, 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone