Opowieść Wigilijna w Rosku

Opublikowane przez majo w dniu

W Rosku, w Domu Kultury, odbyło się spotkanie świąteczne. Najważniejszym jego elementem było przedstawienie wykonane przez druhny i druhów z 9 drużyny harcerskiej

z Roska pod kierownictwem dh. Krystiana Matusza i dh. Jakuba Kaźmierczaka.

Przedstawienie nosiło tytuł „Opowieść wigilijna”. Niosło ważne przesłanie, że w dniu Bożego Narodzenia wszyscy mamy szansę zmieniać się na lepsze i być pożyteczni dla ludzi, tak jak w Prawie Harcerskim.

Młodzi aktorzy w przygotowanie sztuki włożyli wiele wysiłku i przyniosło to doskonałe efekty. Wszystkie role zostały odegrane bardzo charakterystycznie i z wielkim zaangażowaniem co dostrzegła licznie zgromadzona publiczność nagradzając występ brawami.

Na spotkaniu śpiewano kolędy zarówno w formie koncertowej przez chórek parafialny oraz Zespół Śpiewaczy „Lutnia”, a także wspólnie z całą publicznością.

Obecni byli między innymi: Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia, hm. Hanna Sotek, Komendantka Hufca oraz członkowie Komendy Hufca pwd. Krzysztof Grela, który jest autorem fotorelacji i hm. Edward Joachimiak.

FOTO GALERIA

Autor: hm. Edward Joachimiak
Foto: pwd. Krzysztof Grela