XX Zlot Hufca za nami

Dodany: Czerwiec 17th, 2015 Przez: majo
<?php the_title(); ?>

W dniach 29-31 maja 2015r. w Trzciance odbył się XX Zlot Hufca Trzcianka, im. ppor. Emilii Gierczak. Oodbyła się gra miejska i nocna. Harcerze korzystali też z telefonów polowych.

Skład komendy był następujący: Komendant Zlotu: pwd. Sylwia Ogrodnik, członek komendy: pwd. Krzysztof Grela, programowiec: dh. Iwona Dyla, kwatermistrzowie: dh Konrad Kęciński, dh Mateusz Guze.

Uczestnicy w pierwszy dzień Zlotu mieli do pokonania krótką grę miejską, po której udali się do sali gimnastycznej w Gimnazjum Nr 1 w Trzciance. Tam nocowali. Około północy odbyła się gra nocna, w której uczestnicy musieli wczuć się w klimat czasów postapokaliptycznych i odszukać wszystkie substancje radioaktywne w okolicy.

Następnego dnia, po porannym apelu, około godziny 9:30 drużyny wyszły w trasę, która szła obok rzeki Bukówki (Smolarnia), jeziora Straduńskiego oraz Jeziora Logo. Na trasie harcerze mogli m.in. nauczyć się obsługiwać telefon polowy, sprawdzić swoją znajomość szyfrów oraz wykazać się wiedzą na temat pierwszej pomocy. Wieczorem przy Harcerskim Ośrodku Wodnym odbyło się ognisko, na którym zagościły takie osobowości, jak hm. Hanna Sotek i hm. Edward Joachimiak.

Ostatniego dnia, po sprzątaniu sali gimnastycznej, odbył się apel kończący Zlot. Mimo niewielkiej liczby uczestniczących drużyn, wszystko odbył się pomyślnie. Harcerze mogli spotkać się ze znajomymi i razem szlifować techniki harcerskie. Chociaż Zlot nie miał charakteru rywalizacji to każdy bez wątpienia dał z siebie wszystko, by wykonać zadania dobrane przez kardę.

FOTO GALERIA

Autor: dh Konrad Kęciński
Foto: pwd. Krzysztof Grela

Tags: , ,
Posted on:

Przekaż nam swój 1%


© ZHP Trzcianka, 2019 Wszystkie Prawa Zastrzeżone