Wigilia 14MDH i 18WDH

Dodany: Grudzień 21st, 2015 Przez: majo
<?php the_title(); ?>

14 MDH Żniwa wraz z 18 WDH zorganizowała wspólną wigilię w harcówce w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance.

Na zaproszenie odpowiedziało ponad 20 osób, które usiadły przy wspólnym stole. Po tradycyjnym przemówieniu i podsumowaniu roku a nawet zapowiedzi planów na następny zaczęliśmy dzielić sie „opłatkiem” (żelkami taka nasza mała tradycja na jedną z wigilii w poprzednich latach zapomnieliśmy opłatka to dzieliliśmy się żelkami). Składalismy sobie oczywiście życzenia. Następnie usiedliśmy i zaczęliśmy jeść to, co każdy z nas przygotował: ciasta, krokiety, sałatki, pierogi, uszka, naleśniki, napoje, pierniki i barszcz.

W pewnym momencie jak już wszyscy byli najedzeni wyszliśmy zawołać gwiazdora śpiewająć kolędy gwiazdor (podobno dh „Kondzio”) przyjechał z prezentami na crosie. Wróciliśmy do środka i usiedliśmy przy kominku, gdzie każdy z nas musiał usiąść na kolanach u gwiazdora i opowiedzieć wierszyk, najlepszy moment w życiu harcerskim lub zaśpiewać kolędę. Następnie każdy grzeczny harcerz dostał prezent w postaci czekolady i upominka od swojego drużynowego. Później wróciliśmy do stołu – rozmowom nie było końca.

Autor, foto: Kaj Kubiak

Tags: , ,
Posted on:

Przekaż nam swój 1%


© ZHP Trzcianka, 2019 Wszystkie Prawa Zastrzeżone