Betlejemskie Światło Pokoju 2015

Opublikowane przez majo w dniu

Betlejemskie Światło Pokoju niesione rękami harcerzy trafiło do blisko 30 tysięcy mieszkańców w całym Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim.

Akcja, która w Polsce prowadzona jest od 1991 roku w tym roku ph.: „Zauważ człowieka”, ma na celu zwrócenie uwagi na bliźniego, na drugiego człowieka – na jego problemy, radości, na niepełnosprawność i wiele innych aspektów życia społecznego.

Betlejemskie Światło Pokoju co roku rozpoczyna swoją drogę w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, by dzięki niosącej je międzynarodowej  skautowej sztafecie dotrzeć do domów i instytucji na całym świecie. Harcerki i harcerze z ZHP otrzymują światło od Słowaków, a przekazują je na północ do Danii, na zachód do Niemiec oraz na wschód – na Litwę, Białoruś, Ukrainę i do Rosji.

W tym roku w Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do blisko 30 000 mieszkańców. Harcerze donieśli Światło do instytucji publicznych, organizacji, stowarzyszeń, kościołów i parafii. Nie zabrakło ich w szkołach, placówkach oświatowych, domach kultury domach pomocy społecznej i wielu wielu innych miejscach.

Pwd. Krzysztof Grela, Komendant Hufca Trzcianka bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie przy organizacji ubiegłorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju.

Autor tekstu: pwd. Marek Joachimiak