Uczcili poległych żołnierzy

Opublikowane przez majo w dniu

Reprezentacja Hufca Trzcianka uczestniczyła w obchodach ósmej rocznicy katastrofy wojskowego samolotu transportowego Casa w Mirosławcu.

Uroczystości odbyły się przed pomnikiem poświęconym ofiarom wypadku.

Wzięły w nich udział między innymi Rodziny ofiar katastrofy, przyjaciele, a także Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz.

Przed pomnikiem odbył się Apel Pamięci, odmówiona została modlitwa za ofiary katastrofy. Harcerze z Hufca Trzcianka od wielu lat współpracują z lotnikami z 12 Bazy
Lotniczej w Mirosławcu. Wśród ofiar byli tez przyjaciele stanicy „Harcówka” w Piecniku.

Myślę, że naszym obowiązkiem jest być w tym miejscu o tej porze. Przez cały czas Ci żołnierze dbają o bezpieczeństwo polskich granic. Pomagają w wielu trudnych sytuacjach na terenie naszego kraju ale i poza jego granicami. Mamy też zawsze dobre pole do współpracy żołnierzy – pilotów z naszymi podopiecznymi – harcerzami Związku Harcerstwa Polskiego. Dzięki wzajemnej współpracy możemy uczyć się m.in. co to patriotyzm – wspomina Krystian Lehwark, drużynowy 6 DH „Żbiki”.

Wojskowy samolot transportowy CASA C-295 M rozbił się wieczorem 23 stycznia 2008 roku przy podejściu do lądowania w Mirosławcu. Na pokładzie maszyny było czterech członków załogi i 16 wysokiej rangi oficerów Sił Powietrznych. Wszyscy zginęli.

FOTO GALERIA

Tekst, zdjęcia: pwd. Marek Joachimiak