Uratowały samobójczynię

Opublikowane przez majo w dniu

Trzy koleżanki uratowały kobietę, która prawdopodobnie chciała popełnić samobójstwo. Dzięki ich szybkiej reakcji i prawidłowemu postępowaniu kobieta przeżyła i ma się dobrze.

Jedna z ratujących jest harcerką, dwie inne, uczennicami Gimnazjum nr 2 w Trzciance. Burmistrz Trzcianki złożył „bohaterkom” osobiste gratulacje.

Trzy dziewczyny – Klaudia Bielecka, Sandra Mueller i Natalia Wika wraz z grupą przyjaciół wybrały się popołudniem na górki piaskowe przy drodze do Białej. Przechadzając się na szczycie, jedna z osób zauważyła damską torebkę. Znajdowały się tam: telefon komórkowy, okulary, jakieś dokumenty, opakowanie po tabletkach. Zaniepokojeni zaczęli się rozglądać. Okazało się, że na dole, w hałdzie piachu, leży skulona kobieta. Część z wycieczkowiczów przestraszyła się i uciekła. Trzy dziewczyny postanowiły jednak zbiec na dół i sprawdzić co się dzieje. – Kiedy podbiegłyśmy kobieta leżała nieruchomo. Od razu przypomniałam sobie co druh mówił nam na zbiórkach harcerskich. Rozpoczęliśmy do sprawdzenia czynności życiowych, oddychała. Ułożyliśmy ją w pozycji bocznej i jednocześnie zadzwoniliśmy na policję z prośbą o pomoc – wyjaśnia Natalia Wika, członkini 18 Harcerskiej Drużyny Wodnej.

29 – letnią mieszkanką Trzcianki zajęli się ratownicy medyczni trzcianeckiego szpitala. Policjanci wyjaśniali dokładne okoliczności zdarzenia.

Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki, kiedy dowiedział się o działaniach trzech dziewcząt postanowił im pogratulować osobiście. Zrobił to przed sesją Rady Miasta Trzcianki w dniu 28 kwietnia.

Autor: Marek Joachimiak