Druhny i druhowie, Przyjaciele ZHP

Opublikowane przez majo w dniu

Nadchodzący 2017 rok przyniesie ze sobą jubileusz 60-lecia istnienia Hufca ZHP Trzcianka.

Już trzecie pokolenie przemierza harcerskie szlaki, a każde z nich posiada bogate wspomnienia i wiele pamiątek związanych ze swoją działalnością w Związku.

W styczniu, wraz z Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance oraz Gminą Trzcianka, pragniemy po piętnastu latach zorganizować kolejną wystawę, na której chcielibyśmy zaprezentować pamiątki obrazujące historię okresu lat 1957-2017. Spore zbiory posiada trzcianeckie muzeum, jak również Hufiec ZHP Trzcianka, jednakże żywimy nadzieję, że i Wy jesteście kopalnią wielu ciekawych historii, fotografii oraz przedmiotów, które mogą pomóc nam w stworzeniu ciekawej ekspozycji.

W 2002 roku wydana została publikacja pt. Harcerstwo Wczoraj i Dziś 1975 – 2002_1 i sądzimy, że czas na jej kontynuację. Ważne są dla nas wszystkie refleksje, zarówno te sprzed 60-ciu lat, jak i te bardziej aktualne.

Spiszcie swoje wspomnienia! Słowo pisane przetrwa w albumie, który pragniemy wkrótce wydać. Druhny i druhowie, przekażcie tę informację swoim rodzicom, dziadkom i przyjaciołom. Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Komenda Hufca ZHP Trzcianka

im. ppor. Emilii Gierczak

ul. Broniewskiego 7

64-980 Trzcianka

mail: trzcianka@zhp.wlkp.pl

tel: 602 835 878

Liczymy na Wasz odzew!

Czuwaj!

Komendant Hufca ZHP Trzcianka

pwd. Krzysztof Grela