Noc w Starostwie

Opublikowane przez majo w dniu

Blisko 100 harcerzy z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego uczestniczyło w „Nocy w starostwie”, zorganizowanej przez urzędników starostwa.

Takie przedsięwzięcie odbyło się po raz pierwszy w Poslce. Dotyczyło ono Powstania Wielkopolskiego,dlatego nie mogło nas tam zabraknąć.

Była imitacja wybuchów bomb, zadymiony sztucznie korytarz, który wprowadzał w tajemniczość wydarzenia. Nie zabrakło profesjonalnego uzbrojenia powstańczego, czy turnieju wiedzy. Przygotowany był również „Mannequin Challenge”, podczas którego przybyli goście na sygnał trąbki zastygli w bezruchu, niczym manekiny. Można było zobaczyć wystawę o Powstaniu Wielkopolskim oraz wysłuchać ciekawostek prelegentów z trzcianeckiego i czarnkowskiego muzeum. Mnóstwo osób zechciało obejrzeć film wyprodukowany przez TV ASTA oraz dopytać o kulisy jego powstawania pomysłodawcę produkcji – Pawła Różyckiego. W trakcie pierwszego, historycznego wydarzenia, można było posłuchać koncertu, podczas którego uzdolnieni młodzi ludzie śpiewali, grali i recytowali wiersze.

– Z przyjemnością odpowiedzieliśmy na zaproszenie Starosty Czarnkowsko – Trzcianeckiego, ponieważ dla harcerzy naturalne jest zdobywanie wiedzy historycznej, poprzez którą kształtujemy postawy patriotyczne i wychowujemy. Tym bardziej, że Chorągiew Wielkopolska nosi imię Powstania Wielkopolskiego – wyjaśnia pwd. Marek Joachimiak, rzecznik prasowy KH ZHP Trzcianka.

Chcielibyśmy również podziękować samorządom Miasta i  Gminy Trzcianka oraz Wieleń za przekazane środki transportu, które dowiozły harcerzy do starostwa.

FOTO GALERIA

Autor: pwd. Marek Joachimiak