Kurs zastępowych

Opublikowane przez admin w dniu

Harcerze się szkolili

Weekend od 28-30 marca był dla niektórych harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego z Hufca Trzcianka czasem intensywnego przyswajania wiedzy harcerskiej. Odbył się bowiem kurs zastępowych, w którym wzięło udział 31 młodych harcerzy.
Wraz z doświadczonymi instruktorami ZHP, kurs zorganizował dh Andrzej Baranowicz z dh Krystianem Lehwark.  Wszyscy uczestnicy byli podzieleni na zastępy i w wyznaczonych godzinach mieli zajęcia z doświadczonymi prowadzącymi. Tematami zajęć były m.in. terenoznawstwo, samarytanka (czyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej), obrzędowość czy zajęcia wyjaśniające jakie cechy powinien posiadać dobry zastępowy. Dla harcerzy była to świetna okazja aby opanować jakże ważne dla nich umiejętności, które teraz wykorzystają w codziennym działaniu.

Aleksanda Wiącek

kurs zastępowych