XXVIII Rajd Harcerski „Pajęczyna” pt. „Z filmem przez lata…” 25-27.10.2019 Biała (k. Trzcianki)

Opublikowane przez admin w dniu

Muzyka, śpiew, taniec – tego na pewno nie brakowało podczas XXVIII Rajdu Harcerskiego „Pajęczyna” pt. „Z filmem przez lata…”, który odbył się w dniach 25-27.10.2019r. w Białej (k. Trzcianki).

Wszystko rozpoczęło się od przyjazdu drużyn do Trzcianki, skąd wyruszyli Białej. Po drodze patrole mogły sprawdzić swoją spostrzegawczość oraz znajomość „klasyków muzyki” tj. „Bohemian Rhapsody” czy „Mamma Mia”.

Po dotarciu na bazę wszyscy zaczęli próby swoich zadań przedrajdowych. Tradycją rajdu stał się już piątkowy Festiwal Piosenki, jednak w tym roku wyglądał nieco inaczej – każdy z patroli otrzymał piosenkę, do której musiał stworzyć teledysk na żywo. Każdy z występów był inny, a kreatywność patroli przysporzyła problemu jury w decyzji o przyznaniu nagrody. Każdy z uczestników mógł zagłosować na swojego faworyta, a drużyna, która miała najwięcej głosów otrzymała nagrodę publiczności. Jednak na festiwalu się nie skończyło. Drużyny wyruszyły na grę nocną zgodnie z grupą wiekową wpisaną w zgłoszenie. Harcerze na swojej drodze spotykali postacie z bajek, które nie posiadały żadnych uczuć, a Harcerze Starsi weszli w świat Horrorów. Każdy mógł poczuć ten dreszczyk emocji.

Następnego dnia patrole wyruszyły na trasę dzienną, podczas której mogły m. in. pokonać tor przeszkód stworzony przez Forrest Gumpa, stworzyć pułapkę na złodziei dla Kevina, czy też poczuć rywalizację podczas pojedynku tańca w Gorączce Sobotniej Nocy. Każdy punkt posiadał tematykę innego filmu, dzięki czemu patrole mogły wykazać się kreatywnością oraz wiedzą i umiejętnościami takimi jak np. odczytanie zaszyfrowanej wiadomości. Uczestnicy gry spisali się znakomicie i dzielnie zmierzali się z postawionymi przed nimi zadaniami. Wieczorem odbyły się pośpiewanki, podczas których integrowaliśmy się oraz wspólnie prześpiewaliśmy wiele piosenek. Niestety w tym roku nie udało nam się przeprowadzić świecowiska, lecz na 100% nie zabraknie go w podczas przyszłej edycji.

Niedziela była dniem pożegnań. Po porannej toalecie oraz śniadaniu zaczęliśmy się pakować i żegnać z przyjaciółmi. Cały rajd skończył się Apelem , na którym poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji rajdu. Festiwal Piosenki wygrał patrol z 1 WDH „Puszcza”, Nagrodę Publiczności za Festiwal Piosenki zdobył patol z 9 RDH „Horyzont”. Podium trasy harcerskiej zdobył patrol „Stowarzyszenie Wędrujących Żuków i Zaplątanych Świstaków” z Drezdenka, a trasę starszoharcerską (z różnicą 0.5 pkt.) wygrał patrol „Hałaśliwe Wrony” z Wronek. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i liczymy, iż w przyszłym roku uda nam się spotkać w jeszcze większym gronie.

dh Julia Grela
Z-ca Komendanta ds. Promocji
Zdjęcia: Agata Jernaś