Rajd okazji Dnia Myśli Braterskiej DMB 2020 Wieleń za nami!

Opublikowane przez admin w dniu

W weekend 28.02-01.03.2020 r. odbyła się już 8 edycja rajdu z okazji Dnia Myśli Braterskiej „DMB 2020”. Uczestnicy ze wszystkich stron Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego spotkali się w piątek o godzinie 18:00 na Hali Widowiskowo Sportowej w Wieleniu. Pierwszym wydarzeniem były przedstawiane przez patrole zadania przedrajdowego, czyli scenki w tematyce detektywistycznej, w której przebiegał cały rajd. Po wykonaniu zadania na scenę weszli przedstawiciele drużyny sztabowej czyli 1 Wieleńskiej Drużyny Starszoharcerskiej którzy odegrali scenkę wprowadzająca do wieczornej gry terenowej, podczas której patrole rozwiązywały zagadkę „tajemniczego morderstwa”. Następnego dnia kontynuowali swoje śledztwo podczas kolejnych dwóch gier a Wieczorem w Sali Herbowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury „Strzelnica” odbył się koncert pochodzącego z Czarnkowa zespołu „Na Piątym Progu”. W niedziele ogłoszono wyniki. Wszyscy wyczekiwali tego momentu, gdyż każdy miał nadzieje na wygraną. Tylko jeden patrol może jednak wygrać a w tym roku była to reprezentacja 12 Drużyny Harcerskiej „Nomada” Z Romanowa Dolnego a w rywalizacji zuchowej zwyciężyła 1 Wieleńska Gromada Zuchowa „Rude Lisy”.

DMB2020